Zapowiedzi i nowości Wydawnictwa Psychoskok na Kwiecień

Portal Księgarski, wydawnictwo Psychoskok prezentuje swoim czytelnikom interesujące książki, które niebawem ukażą się w sprzedaży, zarówno w formie papierowej jak i drukowanej:

 

  • Jak zrobiłem z piekła raj - Aquariusa – to poradnik dla wszystkich tych, którzy zmagają się z uzależnieniem od alkoholu oraz dla tych, którzy chcieliby wyjść z każdego innego uzależnienia. Autor – Aquarius – ukazuje swoją długą i ciężką drogę, którą przemierzył, by uwolnić się ze szponów nałogu. Musiał upaść, dotknąć dna, by się ocknąć, podnieść i pójść dalej. Zaczął pić w wieku 16 lat, skończył… po dziesięciu. Alkohol stał się wspaniałym wyłącznikiem dla wszelkich dolegliwości fizycznych i psychicznych. Sprawiał, że człowiek stawał się duszą towarzystwa. Gdyby nie samoświadomość, chęć wyrwania się z nałogu, pomoc rodziny, żony i grupy wsparcia, ciężko byłoby mu rozstać się z butelką. Była przecież lekiem na wszystko – na problemy w szkole, w domu, w pracy. Stała się sensem życia, które tak naprawdę powoli odbierała. „Jak zrobiłem z piekła raj” to książka o dojrzewaniu, podejmowaniu świadomych decyzji, wybieraniu pomiędzy dobrem a złem. W poradniku znajdziemy cenne rady, w jaki sposób małymi krokami zacząć radzić sobie z uzależnieniem. Jak mówi sam autor: „Uzależnieni (…) nie mają monopolu na przechlapane życie”. To opowieść na bazie doświadczeń i przemyśleń, którą warto poznać.
  • Wierszyki babci Henryki. Majsterklepka Henryki Hensz – to zbiór 15 wierszyków adresowanych do dzieci. Znajdziemy wśród nich opowieści m.in. o tym, jak zachowywać się przy stole podczas jedzenia, jak sadzić kwiatki i warzywa, a także historie o zwierzątkach i relacjach między nimi oraz o przygodach Franka, Jerzego, ciekawskiego Zdzicha czy o tym, jak można spędzać czas robić z babcią, czy dziadkiem. „Wierszyki babci Henryki” to zabawne historyjki, które ukazują dziecku świat pełen zagadek, tajemnic oraz ludzkich czy zwierzęcych zachowań. Dlaczego Jerzy siedział na wieży i bał się z niej zejść, a kotek Filemon nie lub wody? Czy myszki robią dziury w serze i czy taką myszkę może pokochać kot? Czemu Majsterklepce brakuje piątek klepki – czyżby był szalony? Tego wszystkiego dowiecie się z „Wierszyków babci Henryki”!
  • Pyszne ciacho? To nie problem! Renaty Rusinek-Marszałek – poradnik jest odzwierciedleniem jej własnego zapału do pieczenia przeróżnych słodkości. To wyraz pasji, którą autorka pragnie podzielić się ze wszystkimi chcącymi poszerzyć swoje kulinarne umiejętności lub po prostu poznać kolejne fascynujące przepisy. Książka pełna jest konkretnych instrukcji i przydatnych porad, w dodatku wszystkie zawarte w niej przepisy zostały uprzednio przetestowane przez czujne ręce autorki. W podzielonym na osiem części tematycznych poradniku znajduje się również praktyczna tabelka z przelicznikiem wag, niezwykle ułatwiająca dalszą pracę w kuchni. Szerokie spektrum opisanych przepisów pozwala upiec nie tylko przepyszny piernik czy ciasteczka, lecz także niejeden niesamowity tort.
  • Całkiem przypadkiem Karola Machnowskiego – to historia dwojga młodych ludzi, których los postawił na swojej drodze. Piotr od razu zwraca uwagę na Olgę – koleżankę, która jak on, ćwiczy karate. Spotykają się na treningach, zaprzyjaźniają, wymieniają smsami. Dziewczyna oczarowuje go wszystkim, czym tylko mogła – urodą,  sposobem bycia i wszystkim tym, co nieuchwytne i trudne do opisania słowami. Nie przewidział tylko jednego – komplikacji. Pogmatwana osobowość dziewczyny nie pozwala mu zbyt długo cieszyć się wspólnym szczęściem, które zostaje zburzone przez jej niepewność, wahania nastrojów i tego trzeciego – byłego chłopaka, który wraca niczym bumerang i nie pozwala jej ułożyć sobie życia na nowo. Kiedy wszystko już wydaje się poukładane, rozdźwięk zaczyna się tam, gdzie wszystko powinno się zbiegać i odwrotnie, wszystko scala się tam, gdzie powinno się rozbiegać. Kilka małych końców złożyło się na jeden duży. Jaki będzie finał tej znajomości? Ile warto walczyć o miłość? Czy bohaterowie naprawdę nie byli sobie pisani, czy tylko spotkali się w niewłaściwym czasie? Odpowiedzi znajdziecie w poruszającej książce „Całkiem przypadkiem”.
  • Rachunek sumienia Piotra Piątaka – to historia na poły prozaicznie wręcz codzienna, a na poły kafkowsko niemożliwa. Zdaje się nawet, że nie do końca przypadkowo, bo jest i Józef i sąd i wyrok, przed którym ucieczki nie ma. Pracujący w kancelarii prawniczej bohater poza korespondencją służbową, zaczyna dostawać niezrozumiałe z jego punktu widzenia e-maile przypominające nieco rozliczenie. Początkowo nie zwraca na to uwagi, zajęty jest bowiem zleceniami powierzonymi przez szefa, o którego zawodową aprobatę się ubiega. Szef docenia go, żona staje na granicy załamania nerwowego, gdyż przez pracoholizm Józefa niemalże zapomniała jak mąż wygląda i czuje się osaczona własną samotnością i z coraz to większą desperacją stara się jakoś do niego dotrzeć. Nawet szef zaczyna przypominać mu, że kancelaria to nie dom. Ale Józef stara się nie widzieć, stara się nie słyszeć. I dopiero Zbigniew Górski pojawiający się znikąd i burzący pozorną harmonię życia małżonków, będący niczym starożytny daimonion w ludzkiej skórze, wyciąga konsekwencje i od Józefa i od Marii.
  • Opowieści z pogranicza światów Joanny Pilatowicz – to lektura pozornie lekka, przyjemna i zabawna w swej formie. Niezwiązane ze sobą historie łączy forma fantastyki, przekraczanie granice realności wnosząc dystans do wyzwań w życiu codziennym. Opowiadania poruszają takie tematy jak: związki, pytania filozoficzne, uzależnienia, finanse ukazując je z innej perspektywy niż ustalona rzeczywistość.
  • Zwycięstwo to sposób myślenia – Bartosza Fejfera – zbiór aforyzmów zebranych przez autora, które towarzyszyły mu w codziennych zmaganiach podczas rehabilitacji. 23 czerwca 2011 roku Bartosz został ofiarą poważnego wypadku samochodowego, po którym lekarze uznali, ze cudem uniknął śmierci. Według ich opinii nie miał szans na powrót do biegania. Nie poddał się jednak, długa rehabilitacja i wola walki oraz… lektura aforyzmów dały samoistny rezultat. Bartosz znowu biega i znowu odnosi spektakularne sukcesy. Lektura złożonych w książce maksym doskonale motywuje do działania, pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów i pokazuje że Zwycięstwo to sposób myślenia!
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube