Zabójstwo z urojenia

„Na jedno wychodzi – pomyślała z rezygnacją. „Tak czy owak zabiłam go”.

Zastanawiając się nad tym wszystkim, odkryła, że istnieją dwie rzeczywistości. Ta normalna, w której toczył się świat zewnętrzny i ta diabelska, w której znajdowała się tylko ona, zupełnie wyobcowana, jak gdyby znajdowała się pod szklanym kloszem i tylko przez jego ściany widziała, co dzieje się na zewnątrz.

zabojstwo_z_urojenia_largeNajnowsza powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej Zabójstwo z urojenia zrobi na tobie niezwykłe wrażenie! To współczesna powieść obyczajowa o miłości, namiętności i szaleństwie, a głównie o wewnętrznej przemianie pod wpływem cierpienia. Brygida od dziecka marzyła o tym, by zostać aktorką. Jej matka jednak matka pragnie, by jej zjawiskowo piękna jedynaczka żyła w wielkim świecie i pławiła się w luksusie. Wydaje ją więc za mąż za austriackiego milionera, nie zważając na to, że  dziewczyna marzy o wielkiej miłości. Kiedy po latach nudnego małżeństwa poznaje atrakcyjnego psychoterapeutę z Polski, rzuca się w wir romansu. Jest gotowa zmienić dla niego całe życie, rozwieść się i przeprowadzić do Warszawy. Planuje nawet, jak  pozbyć się męża. Kiedy okazuje się  jednak, że ze strony mężczyzny były to tylko chwile uniesienia, a mąż umiera na zawał, Brygida zarzuca sobie winę i popada w paranoję. Chcąc odzyskać ukochanego, zmienia tożsamość i wygląd, by upodobnić się do jego ideału. Intryga wychodzi jednak na jaw, a mężczyzna porzuca Brygidę. Kobieta wskutek życiowych wydarzeń trafia do szpitala psychiatrycznego, by tam odzyskać równowagę. Usiłuje jej pomóc leżąca na sąsiednim łóżku młoda ekscentryczna dziewczyna Beata, która ma niebawem wyjść ze szpitala. Przyczyną jej wieloletniej choroby jest niemożność dostania się na Akademię Sztuk Pięknych. Drugą osobą, która w pewnym stopniu przywołuje Brygidę do rzeczywistości jest niedoszła samobójczyni Halina. Przed korektą płci była ona żonatym mężczyzną i miała dwie kochające córki, które nie chcą jej znać jako kobiety. Opowiadana przez nią dramatyczna historia wyrywa Brygidę z obezwładniającej depresji. Pod wpływem przeżyć, cierpienia i pomocy  innych, Brygida postanawia znaleźć cel w życiu, realizować się. Odnajduje go w pomocy innym. Czy się jej uda? Czy choroba już nie zaatakuje? Dowiesz się tego, czytając wciągającą powieść „Zabójstwo z urojenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube