Niezwykła powieść Krzysztofa P. Łabendy

db7f06cf1b0c_large„Wzgórze młynarza”, będące w jakimś sensie kontynuacją innej powieści tego autora („Pierścionek z cyrkonią”), jest na swój sposób książką niezwykłą. Z pozoru prosta, można pomyśleć, że banalna opowieść o miłości jakich wiele na półkach księgarskich. Po przeczytaniu kilku stron musimy jednak zmienić zdanie na temat tej powieści.

Wzgórze młynarza jest jak otwarta paczka chipsów czy puszka orzeszków. Wciąga i nie można się od tej powieści oderwać aż do końcowej kropki. Kiedy już do niej dojdziemy pozostaje żal, że to już koniec, bo przecież chciałoby się więcej. Chcielibyśmy przynajmniej wiedzieć, czy Piotr Bonerski, jeden z głównych bohaterów tej powieści, którego wolą autora musimy zostawić postrzelonego w kałuży krwi, przeżyje.

Krzysztof P. Łabenda bez napuszonych słów i analizy skomplikowanych meandrów ludzkiej psychiki opowiada nam o czymś, co w ludzkim życiu jest bodaj czy nie najważniejsze – o miłości, tej prawdziwej, potrafiącej przetrwać przez lata, o radości płynącej z bycia razem, wspólnego słuchania muzyki, picia wina.

„Wzgórze młynarza” to książka na swój sposób mądra i bardzo prawdziwa. Opisy miejsc odwiedzanych przez bohaterów, smaki, kolory i zapach jakie się w tej powieści pojawiają, a także, a może przede wszystkim, wątek kryminalny czynią najnowszą powieść K.P. Łabenda jeszcze bardziej atrakcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube