Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela

jak_zgubic_15_kilogramow_napelniajac_swoja_dusze_largeJak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę” to swego rodzaju pamiętnik, zapis pielgrzymki autora z Saint Jean Pied de Port do Santiago de Compostella. Z drugiej strony, czytelnik znajdzie w książce informacje typowo przewodnikowe: opisy wszystkich etapów, które przeszedł autor, miejsca noclegowe, ceny obowiązujące w schroniskach, sklepach i barach oraz inne, które na pewno okażą się przydatne każdemu, kto zechciałby wyruszyć tą samą drogą.

Opisowi drogi towarzyszą czasami głębsze refleksje:

To prawda, nie powinniśmy czuć się lepsi jeden od drugiego. Czy ja sam już nie miałem takiego momentu tutaj, jeszcze wczoraj, kiedy oceniałem tych, co podjeżdżali, zamiast maszerować? Czy sama obecność na drodze nie jest wystarczająca, a nie sposób jej pokonywania? Może innego dnia przejdą kawałek pieszo. A nawet jak nie, to co? Jestem lepszy od nich? Ja, grzesznik? Drugi człowiek jest inny. My sami mamy stanąć w prawdzie przed Bogiem, a nie być pierwsi w ocenie bliźniego. Nawet, jeżeli wydaje ci się, że dobrze i prawie żyjesz, nie wolno gardzić drugim człowiekiem – czytamy w książce.

Niby oczywiste, jednak często o tym zapominamy. Lektura książki „Jak zgubić 15 kg napełniając swoją duszę” pozwala nam odświeżyć sobie te i inne fundamentalne wartości.

,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • Facebook
  • YouTube